Być kobietą

Post Reply
Drahim
znawca
znawca

Być kobietą

Post by Drahim » 21 Aug 2016 16:30

Być kobietą.

‘Czy te zawodniczki mają prawo startować w konkurencjach kobiecych’.

Finał biegu olimpijskiego na 800 m zdecydowanie wygrały trzy reprezentantki Afryki.
medalistki 800 m.jpg
Z nimi przegrała medal nasza zawodniczka
800 m..jpg
Ponownie odżyła sprawa udziału w zawodach zawodniczek „innych biologicznie”.
Przypadek złotej medalistki z RPA, Semenyi jest powszechnie znany . Dziewięć lat temu po zdobyciu mistrzostwa świata, zakwestionowano jej płciowość co wywołało ogromne oburzenie całej Afryki, z Nelsonem Mandelą na czele.
Badania wykazały, że cierpi na hiperandrogenizm, nie ma macicy, ale ma za to tak zwane jądra wewnętrzne, a przede wszystkim testosteron w szokującym nadmiarze. Nie jest to efekt „koksowania” , a jedynie błąd genetyczny. Jednak nadmiar testosteronu powoduje, że w rywalizacji z kobietami, biologiczne parametry zawodniczki dają jej niedopuszczalną przewagę nad rywalkami.

ps. w ubiegłym roku Semenyi wzięła ślub z piękną Violet
caster-z żoną Violet.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Luna
moonlight
moonlight

Re: Być kobietą

Post by Luna » 23 Aug 2016 20:04

..Tak, czytałam o tym dzisiaj, poza tym media prześcigają się w dyskusji na ten temat. Hiperandrogenizm to mutacja genetyczna i patrząc z jednej strony to nie jest wina tych kobiet, że posiadają tak a nie inaczej skonstruowany organizm. Natomiast wg. mnie jeśli zawodnicy, czy zawodniczki przygotowujące się do mistrzostw, poddawane są tak ostrej selekcji, również powinny być ustalone jasne kryteria dopuszczające do konkurencji - w tym przypadku badania hormonalne. Dlaczego tak uważam ? Ano z bardzo prostej przyczyny, zawodniczki o normatywnym rozwoju po prostu przestaną startować ... bo nie będzie to miało większego sensu - zatem dokąd to doprowadzi ?
..Otwórz umysł ... zanim otworzysz usta ...

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Drahim
znawca
znawca

Post by Drahim » 23 Aug 2016 21:29

Rozwiązanie problemu startu zawodniczek z hiperandrogenią hamowane jest przez zwolenników tzw. poprawności politycznej. Zarzucają rasizm, nierówność płci, dyskryminację.
Dolegliwość tą niektórzy nazywają "talentem sportowym" otrzymanym od natury. Czyli mutacja jest Ok, a 'wstrzykiwanie' testosteronu jest koksowaniem.
Moim zdaniem, w dyskusji eksponuje się 'prawa człowieka', zapominając że chodzi tu o rywalizację sportową i równe szanse startu. Semenya ma prawo czuć się kobietą, ale błędem jest dopuszczenie jej do startu z kobietami. Być może powróci odpowiedni przepis regulaminowy zawieszony dwa lata temu.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Bona
inspektor
inspektor

Post by Bona » 24 Aug 2016 18:35

Problem znany od lat...sami mielismy taką olimpijke i nik nie reagował i nie skarzył sie

Stanisława Walasiewicz

::jezyk_oko::

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Luna
moonlight
moonlight

Post by Luna » 25 Aug 2016 07:42

Ale tu nie chodzi o to czy "nasza" czy nie ale o równe szansę.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Drahim
znawca
znawca

Post by Drahim » 25 Aug 2016 10:57

Problem jest znany i stary, odkąd dopuszczono kobiety do startów w zawodach międzynarodowych. Zmieniało się podejście działaczy, zmieniały się metody oceny. Przykładem może być przypadek Ewy Kłobukowskiej zadenuncjowanej przez "bratnie" służby Stasi i KGB, ponieważ stanowiła zagrożenie dla "hodowanych" u nich sportsmenek.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Bona
inspektor
inspektor

Post by Bona » 25 Aug 2016 14:56

Luna wrote:Ale tu nie chodzi o to czy "nasza" czy nie ale o równe szansę.
a co to ma oznaczać? w jki sposób klasyfikowac?
kobiety,męzczyzni i.....hemafrodyty???? tacy sie urodzili,specjalnie z tym nic nie moga zrobic wiec co zamknac w odosobnieniu?...w wielu dziedzinach zycia sie nie mogą spełnic dajcie im chociaz ten sport i mozliwosc realizacji,bo dojdziemy do absurdów i bedziemy sie zastanawiac czy ten co ma watrobe po lewej stronie a serce po prawej to jest człowiek ::no no::

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Drahim
znawca
znawca

Post by Drahim » 25 Aug 2016 18:10

Bona wrote: w jaki sposób klasyfikowac?
kobiety,męzczyzni i.....hemafrodyty???? tacy sie urodzili,specjalnie z tym nic nie moga zrobic wiec co zamknac w odosobnieniu?...w wielu dziedzinach zycia sie nie mogą spełnic dajcie im chociaz ten sport i mozliwosc realizacji
W sporcie są przepisy warunkujące dopuszczenie zawodnika do startu. Uważam, że nie ma znaczenia, czy podwyższone możliwości startowe osiągnięto dzięki mutacji, czy dzięki koksowaniu. Jedno i drugie krzywdzi większość osiągającą wyniki ciężką pracą na treningach.
Dawno temu z powodów biologicznych, dokonano w sporcie podziału na konkurencje męskie i kobiece.
Co zrobić z hemafrodytami?
Na dzień dzisiejszy w sporcie nie ma "trzeciej płci", jest natomiast poszukiwanie wśród juniorek, dziewczynek rozwijających się "odmiennie", które będą sławić imię "narodu".
W NRD nawet nie poszukiwano hemafrodytów , a stworzono "fabryki mutantów". Np w RPA skąd pochodzi Semenya, szefem szkolenia lekkoatletów był dr Ekkart Arbeit, były trener kadry NRD, który w latach 70. i 80. tworzył mutantów sportowych.

Sumując ... wiele reguł sportu wyczynowego wymaga precyzyjnych sformułowań, tak aby wyeliminować ze sportu politykę i dopingowiczów. Hemafrodyci nie muszą spełniać się na Olimpiadach jeśli ich biologia przekracza normy kobiece.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Luna
moonlight
moonlight

Post by Luna » 26 Aug 2016 08:03

Myślę Bono że Drahim odpowiedział doskonale na Twój zarzut. A nadmierne emocjonowanie się nie ma sensu bo w tym wypadku chodzi o równe szanse A nie o to kto jaki się urodził. Trzykrotnie wyższy testosteron trzykrotnie zwiększa siłę I daje znaczą przewagę która urzędowo eliminuje zawodniczki z tzw.prawidłowym rozwojem. A sztuczne zwiększanie jego poziomu jest uznawane za doping i z automatu dyskwalifikuje. Więc problem jest wyraźny i należy go rozwiązać.
That's all.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Bona
inspektor
inspektor

Post by Bona » 26 Aug 2016 08:52

Oczywiscie ze odpowiedz Drahima jest logiczna i sensowna,co do Twojego akurat zapyttania bardzo sie dziwie,pracujesz z ludzmi jakże odmiennymi od nas,zadawanie takich pytan w/g jest nie na miejscu. Oni sobie tego nie wybrali podobnie jak hemafrodyty,żyja i dajmy im życ,bez wyrzucania poza nawias...tego oczekujesz od swoich podopiecznych prawda????

Ludzie niepełnosprawni biora udział we wszystkich konkursach,zawodach,najpiekniej na swiecie haftuja,wyszywaja i maluja,wygrywaja wiele konkursów....moze należy im zabronic bo przecież zabieraja profity tym co pracują całe zycie na swoje 5min i sławe.

Hemafrodyty to ułamek ludzkosci,nie ma ich wszedzie i gdzie sie człowiek nie obróci,dlatego dajcie im życ spokojnie i bez wykluczania...nie mnożą sie też na potegę bo raczej są bezpłodne wiec,nie zabierajcie im jedynej radosci jaka im zostaje....takie jest moje zdanie,widze ze stosowanie podwójnych standardów to teraz norma ::mysli::

jestem emocjonalna i taka moja uroda,poza tym jestem też w grupie osób wykluczonych ze wzgledu na chorobę,wiem co znaczy byc tym gorszym,gada sie łatwo....zaakceptowac innosc jest trudno.

W necie rozgorzała dyskusja na ten sam temat...cieszę sie że wiekszosc i to zdecydowana wiekszosc ma takie zdanie jak ja. 8-)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Drahim
znawca
znawca

Post by Drahim » 26 Aug 2016 10:16

Bona, jak sama napisała, wyraziła się emocjonalnie i to trochę "zamgliło" temat.
W tym olimpijskim przypadku nie chodzi o walkę o prawa człowieka, lecz o czystość idei sportu. Równości szans na bieżni, skoczni itd.

Brudną robotę wykonują tzw. działacze polityczno-sportowi, wyszukujący, lub produkujący mutantów sportowych.

Niepełnosprawni "wyczynowcy" mają swoje, oddzielne olimpiady, ale też nie są "czyści". Przykładem jest ostatnie wykluczenie z Paraolimpiady całej ekipy Rosji.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Luna
moonlight
moonlight

Post by Luna » 26 Aug 2016 15:03

Bono jeszcze raz przeczytaj co napisałam - bo mam wrażenie, że kompletnie nie rozumiesz mojego stanowiska - RÓWNE SZANSE - to jest klucz do mojego rozważania na ten temat. Co są w stanie osiągnąć ludzie niepełnosprawni czyli z trudnościami wiem doskonale i dokładnie właśnie z doświadczenia. W tym wypadku mówimy o zupełnie innej sprawie - mianowicie możliwościach fizycznych i sile o jakiej decyduje poziom hormonów a to nie ma nic wspólnego z oceną osoby, jej eliminowaniu, zamykaniu, spychaniu na margines, naznaczaniu bądź jak może wolisz dyskryminowaniu ze względu na rozwój taki czy inny. Również w związku z tym dodałam, że jest to problem, który należy rozwiązać. Doskonałym przykładem może być mój Jędrek, który przez lata pływał zawodowo, odnosił sukcesy, ma stos medali ale jego trudność fizyczna nie pozwala na osiągnięcie wyników równych zawodowym sprawnym pływakom. To logiczne, że gdyby wystartował na olimpiadzie ze sprawnymi sportowcami zanim wskoczył by do wody skończył by się konkurs - czyli sensu w tym żadnego nie widać a i pewnie niekoniecznie podziałało by to pozytywnie na jego własną samoocenę. Zatem startował i ćwiczył i żył tym, w miejscach i standardach dostosowanych do możliwości fizycznych i w tak dobranych konkurencjach, gdzie rywalizacja miała przełożenie zarówno na możliwości fizyczne jak i wkład własny ( treningi). Sieci nie śledzę - w sensie dyskusji, bo realna dyskusja odbywa się w mojej codzienności, więc argument, że "większość" ma podobne zdanie do czyjegoś wcale mnie nie przekonuje, chociaż może bardziej - nie ma znaczenia - w sumie pisać każdy może. To wolny wybór. A talent ( malarstwo, muzyka, rzeźba, hafciarstwo - czy cokolwiek innego z zakresu dzieła) jest bezimienny i TU akurat uważam, że nie ma ani granic ani barier ani niepełnosprawności czy sprawności a umiejętności.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Bona
inspektor
inspektor

Post by Bona » 27 Aug 2016 16:45

Drahim wrote:Bona, jak sama napisała, wyraziła się emocjonalnie i to trochę "zamgliło" temat.
W tym olimpijskim przypadku nie chodzi o walkę o prawa człowieka, lecz o czystość idei sportu. Równości szans na bieżni, skoczni itd.

Brudną robotę wykonują tzw. działacze polityczno-sportowi, wyszukujący, lub produkujący mutantów sportowych.

Niepełnosprawni "wyczynowcy" mają swoje, oddzielne olimpiady, ale też nie są "czyści". Przykładem jest ostatnie wykluczenie z Paraolimpiady całej ekipy Rosji.
Hodowanie mutantów,koks i insze metody są nie do przyjecia absolutnie ale równie wielkim barbarzynstwem było podawanie (zmuszanie!!!do stosowania) leków na obniżenie NATURALNEGO POZIOMU testosteronu własnie u tej olimpijki...kazdy medal ma dwie strony,taką ją stworzyła natura,od dziecka taka była,dopuszczono do uprawiania sportu i nagle jakies obiekcje,białej Polki ,która poczuła sie niedowartosciowana...zreszta na całe szczescie wycofała sie z tych swoich słów...szkoda że wogóle padły bo jak widze ziarno padło na żyzną glebe

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Drahim
znawca
znawca

Post by Drahim » 27 Aug 2016 18:41

Bona wrote: ... ale równie wielkim barbarzynstwem było podawanie (zmuszanie!!!do stosowania) leków na obniżenie NATURALNEGO POZIOMU testosteronu własnie u tej olimpijki...kazdy medal ma dwie strony,taką ją stworzyła natura,od dziecka taka była,dopuszczono do uprawiania sportu i nagle jakies obiekcje,białej Polki ,która poczuła sie niedowartosciowana...zreszta na całe szczescie wycofała sie z tych swoich słów...szkoda że wogóle padły bo jak widze ziarno padło na żyzną glebe
Zgadzam się, że natura ją taką stworzyła, taką też znaleźli narodowi działacze w RPA i korzystając z tej naturalności wytrenowali ją jako kobietę z 'ciałem/możliwościami' mężczyzny.
...obniżenie NATURALNEGO POZIOMU testosteronu własnie u tej olimpijki...
...było to naginanie biologii tej dziewczyny do obowiązujących wówczas przepisów. Tą brudną robotę wykonali działacze i trenerzy w RPA. Mogli tą dziewczynę zostawić w spokoju, tym bardziej, że przy dopuszczalnym poziomie testosteronu przestała być gwiazdą. I tu pojawiła się grupa prawników pod egidą szefa światowej lekkoatletyki pochodzącego z Afryki, którzy doprowadzili do zawieszenia norm testosteronu u kobiet na dwa lata (w zasięgu olimpiada). 'Olimpijka' odrzuciła leki i znowu stała się Gwiazdą.

Po co piszę ten wywód?
Chodzi o to aby zobaczyć medialną manipulację kibicami, granie na uczuciach czytelników, wywlekanie walki o prawa człowieka ... tam gdzie działa prosty układ polityczno-sportowy.
Dzisiaj Olimpiada nie jest świętem sportu, jest świętem narodowej polityki każdego z uczestniczących państw. Często ofiarami tego święta padają sportowcy.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Bona
inspektor
inspektor

Post by Bona » 29 Aug 2016 08:34

Sport dawno przestał byc etyczny,dlatego dla mnie nie ma różnicy miedzy dokładaniem testosteronu-koksem czyli dopingiem a lekowym zmniejszaniem jego naturalnego poziomu.
Jeżeli jedno uznajemy za niewłasciwe to i drugie jest tak samo niewłasciwe.Intencje są sprawą drugorzedna,ci co stosuja doping tez maja "dobre checi" i "plany rozsławienia swojej Ojczyzny"

Mysle tez ze pewne fakty wyolbrzymiasz,taka sie urodziła i miała talent,nikt jej specjalnie nie wynajdował i nie robił z niej maszyny.Startowała i miała osiagniecia,potem jakis "dobry" ludek dopatrzył sie zbyt dużego poziomu testosteronu i zaczeto ja kaleczyć dokładnie tak samo jak robia to ci co stosuja doping. Reakcja odpowiednich organów w jej przypadku była słuszna.

Nie uważam ze w tym wypadku ktos gra na emocjach i zle przedstawia fakty,fakty sa jasne i mówią samie za siebie. Takie jest moje zdanie,nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywac.jezeli raz sie pójdzie "dziwna" droga to konsekwencje mogą byc straszne...zaczniemy odcinac rece i nogi silniejszym aby słabsi mogli im dorównać ::onie::

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Zuzka
wiedźma
wiedźma

Post by Zuzka » 06 Sep 2016 02:46

Nic nie odcinać ::no no::
Trudno i drogo,ale trza stworzyć dla tych hormonalnie odmiennych osobną olimpiadę i po zawodach. ::bacznosc:: ::exactly:: ::mbounce::
Odpowiadam za to,co napisałam,a nie za to,co zrozumiałeś.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Luna
moonlight
moonlight

Post by Luna » 06 Sep 2016 10:15

Zuzka wrote:Nic nie odcinać ::no no::
Trudno i drogo,ale trza stworzyć dla tych hormonalnie odmiennych osobną olimpiadę i po zawodach. ::bacznosc:: ::exactly:: ::mbounce::
Dobry pomysł - racjonalny i logiczny - .... Ale gdzieś mi w głowie tłucze że kij w mrowisko ::shisha:: ::oczko_::

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Drahim
znawca
znawca

Post by Drahim » 06 Sep 2016 17:56

Luna wrote: .... Ale gdzieś mi w głowie tłucze że kij w mrowisko ::shisha:: ::oczko_::
Wsadzaj w mrowisko, mrówki czekają

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Zuzka
wiedźma
wiedźma

Post by Zuzka » 07 Sep 2016 01:07

Luna wrote:
Zuzka wrote:Nic nie odcinać ::no no::
Dobry pomysł - racjonalny i logiczny - .... Ale gdzieś mi w głowie tłucze że kij w mrowisko ::shisha:: ::oczko_::
Pewnie,że kij. Każdy ma 2 końce w końcu ::oczko_::

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Luna
moonlight
moonlight

Post by Luna » 07 Sep 2016 20:36

Generalnie jak widać na załączonym obrazku - dyskusji- najtrudniej jest umieć wypośrodkować i spojrzeć z dystansu na sprawy trudne wymagające głębszego zastanowienia się i analizy, tym bardziej, że w grę wchodzi człowiek. Naszą naturą niestety a może i stety ( cholera go wie jak przyłożyć) jest tendencja do drogi w zaparte bez refleksji, pomyślunku i spojrzenia na sprawy z różnych perspektyw. Najtrudniej jest wbrew zapewnieniom i pozornie twardym stanowiskom poddać się negatywnej ocenie, aby uniknąć dysonansu poznawczego i upadku misternie przez całe życie budowanego własnego obrazu- - co prowadzi dość często do absurdu i absurdalnych wniosków - mających się nijak do rzeczywistości i czego cholernie nie lubię trwania w tym mimo wszystko "bo tak wypada" choć niekoniecznie to "bo tak" ma jakiekolwiek przełożenie na sens, a poprawność polityczną znamy doskonale z minionych i obecnych czasów.... (zależy od punktu siedzenia).

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Zuzka
wiedźma
wiedźma

Post by Zuzka » 21 Sep 2016 23:48

Luna-muszę się napić z tobą lub z ......,więc pewnie z tobą ::shisha:: ::russ::

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

montecristo
pirat
pirat

Post by montecristo » 04 Dec 2017 00:51

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

pestka
moderator
moderator

Post by pestka » 22 Sep 2018 10:57

Kobiety powinny być duze i silne, aby niektórzy mężczyźni ich nie katowali.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

montecristo
pirat
pirat

Post by montecristo » 30 Apr 2019 23:34

Lubie takie sztuki , ogladac .

Link: