Owoce -

Post Reply
User avatar
montecristo
pirat
pirat
Posts: 11830
Joined: 05 Dec 2014 23:54
Location: Jupiter
Contact:

Owoce -

Post by montecristo » 27 Jan 2019 19:21

Guavas
Guavas.jpg
Guawy są najbogatszym źródłem likopenu spośród wszystkich innych owoców i warzyw i są o wiele zdrowsze niż pomidory .
Likopen chroni nasze zdrowe komórki przed atakami wolnych rodników, które powodują różne rodzaje uszkodzeń w całym ciele, na przykład dolegliwości układu nerwowego, degenerację stawów, raka, a nawet zablokowane tętnice.
Zatem jedzmy Guavas - nie jest to owoc smaczny , raczej powiedzial bym ze nijaki - ale widac warto go umiescic w naszej diecie .

Added in 3 minutes 18 seconds:
Kiwi
Kiwi.jpg
Ten cudownie soczysty owoc jest pełen niesamowitych dawek witaminy C, prawie dwukrotnie większej od gęstości uzyskanej z pomarańczy. I to nie wszystko, ponieważ kiwi zawiera również dwa razy więcej błonnika niż jabłka, a także znacznie więcej potasu niż bananów. Jego wszechstronny profil składników odżywczych jest również bogaty w witaminy, minerały i ochronne składniki odżywcze, które chronią organizm przed różnymi rodzajami nowotworów, dolegliwościami serca i udarami oraz chorobami układu oddechowego.
Badania pokazują, że kiwi jest znacznie lepszą alternatywą dla aspiryny, ponieważ ma naturalny profil rozrzedzania krwi, w przeciwieństwie do aspiryny, nie powoduje żadnych skutków ubocznych. To nie tylko sprzyja zdrowiu układu naczyniowego, ale także zmniejsza rozwój skrzepów krwi, a także obniża zarówno poziom ciśnienia krwi, jak i poziom złego cholesterolu
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Post Reply