Nasze zeby

Post Reply
User avatar
montecristo
pirat
pirat
Posts: 11830
Joined: 05 Dec 2014 23:54
Location: Jupiter
Contact:

Nasze zeby

Post by montecristo » 03 Feb 2019 20:40

Jakie bledy popelniamy , ze nasze zeby zolkna ?
1.jpg
1 to palenie !

Bycie nadmiernym palaczem może spowodować duże uszkodzenia zębów, dziąseł, jamy ustnej i innych narządów. Widzisz, papierosy i tytoń do fajki zawierają pewne chemikalia, które zabrudzają nasze zęby przylgnąwszy do warstwy szkliwa. Oczywiście, im więcej palicie, tym bardziej widoczne stają się te plamy.
2.jpg
2 to Zużywasz zbyt wiele kwaśnych owoców i warzyw !
Spożywanie nadmiernej ilości kwaśnych owoców i warzyw, takich jak pomidory, ocet, ananasy, owoce cytrusowe i soki, napoje dla sportowców, gazowane warzywa, a nawet ocet na bazie octu może spowodować poważne uszkodzenie zębów. Widzisz, podobnie jak kwaśne płyny do płukania jamy ustnej, kwaśne owoce, warzywa i inne produkty spożywcze mogą powodować ściemnienie szkliwa i uszkodzenie.

Jednak nie musisz eliminować wszystkich tych produktów spożywczych ze swojej diety, ponieważ nawet kwaśna żywność zapewnia korzyści zdrowotne. Kluczem jest spożywać z umiarem i pamiętaj, aby popijać trochę wody podczas spożywania tych kwaśnych pokarmów i napojów.

Eksperci są przekonani, że spożywanie większej ilości wody może pomóc w zapobieganiu kontaktu środków barwiących z zębami, więc pić dużo wody podczas spożywania pokarmów takich jak, jagody, czarna kawa, czerwone wino i ciemne herbaty.
3.jpg
3 to Myjesz zbyt szybko i agresywnie.

Szczotkowanie z odrobiną entuzjazmu, który graniczy z agresją, jest bardziej szkodliwe niż pożyteczne. Teraz zawsze jest zdrowe utrzymywanie stałego i regularnego systemu szczotkowania i czyszczenia nicią dentystyczną, ale jeśli wywierasz większą szybkość i nacisk na zęby pod pretekstem utrzymania zdrowych dziąseł, zębów i ust, możesz spowodować poważne uszkodzenie zębów.

A uszkodzenie to może przyspieszyć, jeśli twoja pasta do zębów zostanie wyprodukowana przy użyciu niektórych środków ściernych i potencjalnie szkodliwych składników, które nie zostały zatwierdzone przez American Dental Association.

Szczotkowanie zbyt agresywnie i zbyt często, niż jest to konieczne, może spowodować ścieranie cienkiej i delikatnej warstwy szkliwa, a to naraża delikatną warstwę zębiny na agresywne pociągnięcia pędzla, narażając się na ryzyko zranienia jamy ustnej i dziąseł.
4.jpg
Added in 3 minutes 17 seconds:
4 to Używasz kwaśnego płynu do płukania ust, lub używasz go zbyt nadmiernie

Używanie kwaśnego płynu do płukania jamy ustnej lub zbyt regularne płukanie jamy ustnej może prowadzić do objawów suchości w jamie ustnej, co jest niezwykle szkodliwe dla zębów. Widzisz, nasza ślina składa się z mieszaniny związków tlenu, enzymów i minerałów, które zapewniają, że równowaga pH w naszych ustach pozostaje neutralna, aby zmniejszyć kwas, który może spowodować zużycie warstwy szkliwa. Ponadto ślina jest również odpowiedzialna za czyszczenie zębów i płukanie wszystkich bakterii, aby zapobiec pojawieniu się plam na warstwie szkliwa.

To przerażające, że prawie wszystkie popularne odmiany płynów do płukania ust mają tendencję do skrajnie kwaśnego odczynu, a jeśli używasz ich regularnie i nadmiernie, mają tendencję do uszkadzania wrażliwej emalii zęba. Dlatego ważne jest unikanie nadmiernego korzystania z płynu do płukania jamy ustnej, aby Twój oddech pozostał świeży. Zamiast tego możesz wybrać inne nawyki higieny jamy ustnej, takie jak szczotkowanie i czyszczenie nicią dentystyczną oraz regularne wizyty u dentysty w zakresie czyszczenia w biurze.
5.jpg
i 6 to Jesteś zbyt leniwy, aby adoptować zdrowe nawyki higieniczne.

Jeśli jesteś zbyt leniwy, aby zadbać o swoje zdrowie jamy ustnej poprzez regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów, powodujesz bardzo duże uszkodzenia zębów. Większość ludzi nie sądzi, że nicienie jest ważne, ale masz ponad milion powodów, aby przyjąć ten nawyk higieny jamy ustnej na raz.

Badania pokazują, że brak regularnego szczotkowania i czyszczenia nicią dentystyczną prowadzi do gromadzenia się płytki nazębnej na warstwie szkliwa zębów, co zwielokrotnia czynniki ryzyka chorób dziąseł.

Co więcej, nagromadzenie się płytki nazębnej na szkliwie powoduje, że ta niezbędna warstwa ochronna staje się nadmiernie cienka, a nad zębami pojawia się film bakterii, powodując, że wyglądają one na żółte i nieczyste.

Upewnij się, że stworzysz skuteczny system higieny jamy ustnej, który możesz utrzymywać z zachowaniem spójności, i zarezerwować co najmniej jedno spotkanie na sprzątanie w biurze raz w roku, aby zapobiec żółknięciu zębów.
6.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
pestka
moderator
moderator
Posts: 157
Joined: 25 Dec 2017 16:09
Contact:

Re: Nasze zeby

Post by pestka » 16 Feb 2019 11:42

Trzeba jeść duzo wapnia, jogurtów, aby były mocne. Archeolodzy, którzy odkryli czaszki podkreślali, ze uzębienie szkieletów było w dobrym stanie ze względu na bogata w wapn diete . Zadne pasty i inne wymysły tego nie zrobia.

Post Reply