7 Szalonych rzeczy, które się zdarzają, kiedy nie myjesz swojego języka

Post Reply
User avatar
montecristo
pirat
pirat
Posts: 11830
Joined: 05 Dec 2014 23:54
Location: Jupiter
Contact:

7 Szalonych rzeczy, które się zdarzają, kiedy nie myjesz swojego języka

Post by montecristo » 03 Feb 2019 20:52

Szczotkowanie zębów po każdym posiłku i czyszczenie nicią dentystyczną przed udaniem sie do łóżka w nocy jest jednym z najważniejszych rytuałów dla aktywnego i skutecznego reżimu dentystycznego. Jeśli jednak nie zdążysz poświęcić czasu na szczotkowanie języka, albo gorzej, myć zęby kilka razy dziennie, musisz poważnie nauczyć się o tragicznych konsekwencjach nieprzystosowania do zdrowego nawyku codziennego szczotkowania języka.

Nasze usta są domem dla ponad 700 różnych gatunków bakterii i chociaż nie wszystkie z nich są szkodliwe, większość z nich może zamienić się w śmiertelne wirusy. A kiedy te złe bakterie będą mogły wracać do domu w jamie ustnej, okrywają język i zaczynają pomnażać swoją produkcję na powierzchni języka iw szczelinach wyściełających brodawki.
11.jpg
1 Nieodpowiedzialne pączki smakowe

Kiedy nie myjemy języka przez dłuższy czas, zostajemy przykryci cząstkami jedzenia, bakteriami i martwymi komórkami skóry, znanymi jako biofilm, które nasiąkają naszymi kubkami smakowymi i redukują nasze poczucie smaku. Jeśli Twoje kubki smakowe są nadmiernie matowe i nie reagują, istnieje ryzyko, że Twój język został pokryty biofilmem i wymaga delikatnego szorowania i płukania, aby Twoje posiłki znów były smaczne.

2 Halitoza

Jeśli ciągle zmagasz się z problemami ze złym oddechem, badania ujawniają, że ma to dużo wspólnego z twoją niedbałością w szczotkowaniu języka. Widzisz, kiedy powstrzymujemy się od szczotkowania języka przez dłuższy czas, bakterie osiadają na powierzchni języka i rozszerzają jego wzrost poza kontrolę i aż do punktu, w którym rozprzestrzenił się on na całe usta.

Naturalnie, usta wypełnione bakteriami są zobowiązane do odory o paskudny zapach folii. Badania potwierdzają, że robaki i bakterie wywołujące ten nieprzyjemny zapach są zawsze zlokalizowane z tyłu języka, dlatego też dentyści zawsze kładą nacisk na ćwiczenia szczotkowania grzbietu języka w celu wyeliminowania wszystkich robaków i bakterii, które mogą być zamieszkałe. tam na dole.

3. Włochaty i czarny język

Bardzo niewielu ludzi słyszało o tym rzadkim stanie języka lub go doświadczyło, jednak niezwykle łatwo jest go przeżyć i bardzo bolesne. Może łatwo się rozwinąć, jeśli twoje zęby i język są ciągle zabarwione resztkami jedzenia i resztkami napojów i posiłków, które pochłaniasz, szczególnie nikotyną, szpinakiem i kawą.

Bez względu na to, ile wysiłków włożymy w czyszczenie zębów i sprawimy, że będą one bez skazy białe, zawsze będą ślady drobnych plam i drobinek jedzenia, które będą się chować i omijać szczoteczkę do zębów.

Added in 3 minutes 42 seconds:
4. Infekcja drożdżowa

Infekcja drożdżakowa, która pojawia się w jamie ustnej, nazywana jest pośpiechem ustnym i występuje, gdy poziomy bakterii obecne w jamie ustnej osiągają alarmująco niekontrolowany poziom. Zwykle dzieje się tak, gdy nie myjesz języka przez długi czas, ponieważ pozwala on rosnąć bez kontroli i kontrolować drożdże.

Infekcję drożdży można wykryć przez pojawienie się białych plam na powierzchni języka. Lekarze zazwyczaj leczą go lekami przeciwgrzybiczymi, a jeśli chcesz temu zapobiec, musisz szczotkować język każdego dnia.

5. Choroby przyzębia

Kiedy bakterie nagromadzone na powierzchni twojego języka przemieszczają się w kierunku zębów, uruchamiasz kilka dolegliwości stomatologicznych, głównie zapalenie dziąseł, czerwone dziąsła, a nawet zapalenie dziąseł. Jeśli te schorzenia stomatologiczne mogą rosnąć niekontrolowane i nieleczone, stan zapalny ma tendencję do wyrastania w ciężką chorobę przyzębia.

Choroba przyzębia odnosi się do stanu, w którym dziąsła zaczynają odrywać się od zębów, a przestrzeń, którą opuszczają, zostaje zainfekowana. Ten rozdzierający ból stan może spowodować wypadanie zębów, a jeszcze gorszy jest fakt, że przewlekłe zapalenie przyzębia alarmująco zwiększa ryzyko rozwoju udarów, ataków, a nawet poronień.

6. Szczotkuj to w prawo

Aby upewnić się, że Twój język jest czysty i wolny od bakterii, musisz nauczyć się właściwego sposobu jego szczotkowania. Weź szczoteczkę i zacznij delikatnie szorować językiem od tyłu, i bardzo lekko, przynieś go do przodu. Następnie wyszczotkuj każdą stronę jedna po drugiej, a jeśli używasz pasty do zębów sprawiasz, że czujesz się nieswojo, nie wahaj się jej używać.

Jednak używanie pasty do zębów zapewnia dobre oczyszczenie, dzięki czemu język staje się nawilżony i czysty. Pamiętaj, aby powtarzać tę strategię czyszczenia języka przynajmniej dwa razy dziennie.
7 Narzędzia językowe

Możesz zainwestować w narzędzia do czyszczenia języka, które można znaleźć we wszystkich lokalnych aptekach i aptekach. Nazywane są skrobaczkami do języka, które zostały zaprojektowane tak, aby pozbyć się wszystkich bakterii, resztek jedzenia i wszelkiego rodzaju gunków, które mogły zachować się na języku.

Nawet jeśli zwykła szczoteczka do zębów może również zdziałać, fantazyjny skrobak do języka jest dobrym wyborem, jeśli chcesz, aby twój system czyszczenia języka był dużo bardziej skuteczny i przyjemny.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Czarny
Alibaba
Alibaba
Posts: 293
Joined: 24 May 2016 23:56
Contact:

Re: 7 Szalonych rzeczy, które się zdarzają, kiedy nie myjesz swojego języka

Post by Czarny » 05 Feb 2019 01:44

Ja czegoś takiego używam. Jeszcze ssak jest do tego potrzebny. Nie sobie, ale to coś spełnia chyba wszystkie opisane wyżej wymogi.
https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q ... 3687822588

User avatar
Drahim
znawca
znawca
Posts: 1431
Joined: 06 Dec 2014 15:02
Contact:

Re: 7 Szalonych rzeczy, które się zdarzają, kiedy nie myjesz swojego języka

Post by Drahim » 06 Feb 2019 17:38

Zanim coś powiesz, umyj język (to tak ogólnie, bez adresata)

User avatar
marianek44
Stary Szop
Stary Szop
Posts: 2309
Joined: 06 Dec 2014 03:11
Location: Kędzierzyn
Contact:

Re: 7 Szalonych rzeczy, które się zdarzają, kiedy nie myjesz swojego języka

Post by marianek44 » 09 Feb 2019 04:33

Drahim wrote:
06 Feb 2019 17:38
Zanim coś powiesz, umyj język (to tak ogólnie, bez adresata)
bardziej wypłukać gardło ...bez adresata ... ::aborygen::

Post Reply