Bank krwi pępowinowej - niesamowite mozliwosci

Post Reply
User avatar
montecristo
pirat
pirat
Posts: 11830
Joined: 05 Dec 2014 23:54
Location: Jupiter
Contact:

Bank krwi pępowinowej - niesamowite mozliwosci

Post by montecristo » 02 Mar 2019 20:57

Na poczatek film (po ang.) ::alien::

https://youtu.be/TKCcXnJPJtY
desktop.png

Krew pępowinowa to krew, która pozostaje w pępowinie dziecka i łożysku. Krew pępowinowa jest bogatym źródłem komórek macierzystych krwi i innych ważnych komórek.
Tkanka pępowinowa i krew pępowinowa są bogate w potężne komórki macierzyste, które można zebrać dopiero przy urodzeniu, aby można je było wykorzystać w przyszłości.
Komórki macierzyste można teraz stosować do leczenia medycznego. Badane są nowe terapie pod kątem potencjalnych przyszłych zastosowań krwi pępowinowej i tkanek, w stanach obejmujących cukrzycę typu 1, porażenie mózgowe i autyzm.

Jeśli Twoje dziecko kiedykolwiek będzie potrzebowało przeszczepienia komórek macierzystych w przyszłości, ich własne idealnie dopasowane komórki macierzyste pępowiny będą natychmiast dostępne przez całe życie, bez ryzyka odrzucenia.

"Krew pępowinowa i tkanka jest ważnym zasobem medycznym, który niestety jest zwykle odrzucany. Komórki macierzyste krwi pępowinowej są potężną opcją dla przeszczepu szpiku kostnego, a zarówno komórki macierzyste krwi pępowinowej, jak i mezenchymalne komórki macierzyste z pępowiny mają duży potencjał w medycynie regeneracyjnej w niedalekiej przyszłości. "

Obszar zainteresowań: Dr Casper jest pionierem w dziedzinie bankowości krwi pępowinowej i prowadzi badania w celu rozszerzenia zastosowań medycznych próbek krwi pępowinowej. Jego laboratorium badawcze koncentruje się na ekspansji in vitro ludzkich komórek macierzystych krwi pępowinowej i ich zastosowaniu w leczeniu tkanek.

Potencjał komórek macierzystych jest nieograniczony. Komórki macierzyste będą stanowić podstawę spersonalizowanej medycyny jako narzędzia do rozwoju leków, wywoływania naturalnego procesu gojenia, zastępowania nowych tkanek, a nawet całych narządów do przeszczepu. Będą wpływać na nas na wszystkich etapach naszego życia w przyszłości. "

przetlumaczone urywki ze strony https://www.insception.com/


A tak tlumaczone z polskiego na nasze .... jest to niesamowita opcja dla obecnych nowonarodzonych ludzi ! bo gdy za kilka lat sie okaze ze jest potrzebny przeszczep nerki lub innego organu , nie trzeba szukac dawcy ! tylko odraz z naszego banku mozna odtworzyc zdrowy narzad ! bialaczka itp.
Warto sie tym tematem zainteresowac szerzej zwlaszcza dla mlodych matek i ich przyszlych dzieci . Nie wiem w ilu krajach jest ta metoda narazie dostepna , ale napewno bedzie sie to poszerzac na wszystkie kraje . Nie jest to tanie , pelna opcja na 18lat z mozliwoscia uzycia dla przyszlego potomstwa dawcy to okolo 6tys. $ z mozliwoscia przedluzenia o kolejne 10 lat.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Zuzka
wiedźma
wiedźma
Posts: 11949
Joined: 06 Dec 2014 15:40
Location: Poznan
Contact:

Re: Bank krwi pępowinowej - niesamowite mozliwosci

Post by Zuzka » 04 Mar 2019 16:23

U nas działa- moja młodsza wnuczka już ma zabezpieczoną swoją krew, ale na razie to kosztowna sprawa i mało kogo będzie na to stać.
Odpowiadam za to,co napisałam,a nie za to,co zrozumiałeś.

Post Reply